Süt Kesiği Gibi Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi Vajinal Mantarın Habercisi mi?

süt kesiği gibi akıntı

Süt kesiği gibi akıntı hamilelik belirtisi midir yoksa vajinal mantarın habercisi midir? Kadınlar olarak  farklı bir akıntı olduğunda hemen paniğe kapılır nedenini araştırırız. Genelde sorulan sorular arasında vajinada süt kesiği gibi akıntı acaba hamilelik belirtisi mi? Yok sa başka bir şey mi? diyoruz.

Süt kesiği gibi akıntı varsa ve kaşıntı oluyorsa bu kesinlikle çünkü kaşıntı var belki deli gibi kaşınıyor işte o zaman hamilelik ile ilgili bir durum söz konusu olmaz vajinal mantar belirtisidir.

Çünkü kaşıntı ile bu akıntı mantarda aynı anda olur. Evet adet olunursa belki geçebilir adet ile  gelen kan bu mantardaki bakterileri temizler. Mantar

Vajinadan süt kesiği gibi akıntı gelmesi genelde mantarın belirtisi olarak kabul ediliyor ancak şartlıdır. Şartı kaşıntı olan bu belirti bir çoğu zaman akıntı ile aynı zamanda olur. Bu sıkıntı bazen adet ile geçmesi mümkündür çünkü kaşıntıya neden olan bakteriler kan ile temizlenir.

İlişkiden Bulaşır Mı?

İlişkiden bulaşma ihtimali var ancak erkeklerde bulaşan mantarcıklardan bazıları belirti göstermeyebilir. Ancak tekrar eden ilişkide erkekte olan mantarlar tekrar vajina ile temas sağlandığı için bulaşır.

Düşünün ki penisin tamamı vajinanın içerisindeyken penisin son duvar kısmı yani bitimi sizden daha önce bulaşan mantar bakterileri var gözle görülmeyen bu bakteriler penisin vajinanıza girip çıkması ile vajinanızın dudaklarına temas ediyor.

Eğer mantar enfeksiyonu var ise burada püf nokta erkek penis çeperi ve penisi azami ölçüde temizlenerek ilişkiye girilmesi gerekir. Bu yüzden vajinasında mantar olan kadınlar mutlaka eşlerine temizlemeleri gerektiğini aktarsınlar hatta kendileri emin olmak için temizlesinler hem farklı bir fantezi olur temiz temiz bir şekilde ilişkiye girmiş olurlar.

Üreme olayı için mutlaka test yaptırmanız gerekli. Test çok basit bir yöntemle alınıyor. Rahim ağzından ufaktan sürerek çubuğa bulaşan bakterileri teste tabi tutuyorlar.

Mantarsız bir hayat beklemek mümkün değil ancak şikayet durumları olduğu andan itibaren harekete gecikmesi gerekir. Çünkü vajina mantarı kesinlikle çok sıkıntılı bir durum.

Şimdi gelelim asıl soruya;

Süt kesiği gibi akıntı hamilelik belirtisi mi?

Vajinadan gelen süt kesiği gibi akıntı hamilelik belirtisi olabilirmi?Süte kesiği gibi akıntı var hamilemiyim? Eğer bu akıntı ile ilgili kaşıntı gibi bir durum veya yanma gibi bir belirti yoksa. Cinsel ilişkide korunmuyor ve bebek bekliyorsanız hamile kalma belirtilerinden bir tanesi normal akışkan kaşıntısız ve yanmasız olan süt kesiği gibi akıntı. gebelikte süt kesiği gibi akıntı

Kısaca kaşıntı yoksa hamile olma ihtimaliniz var.

Ayrıca kan testi 1,5 veya 1,6 gibi rakamlar çıkıyorsa bu gebelik ihtimalini arttırıyor. Kan tesitinde normal değerler sıfır (0)dır bu rakam adet olmaya yakın biraz daha yükselir.

Kan testi sonuçları çok önem arz eder kesin eminlik için kan testi yaptırmak şart.

Biz kadınlar mutlaka akıntı gibi bir oluşumu her zaman yaşarız. Bu hastalık olsun olmasın her zaman vardır.

Hamilelikte Süt Kesiği Gibi Akıntı 

Gebelikte süt kesiği gibi akıntı rengi beyazdır ve vajina duvarına yapışık halde olur şayet cinsel ilişki anında vajina çeperi veya içinde yanma veya ağrı meydana gelirse mantar enfeksiyonu var demektir. Yinede test edilmesinde yarar vardır.

Şayet gebelikte peynir kesiği gibi bir akıntı varsa bu akıntı hamileliğe bağlı normal bir akıntı değil.

Çünkü gebelikte olan tüm akıntılar normaldir normal akınıtlar ise kaşıntıya sebep olmazlar. Şayet vajinanın dışında kaşıntı varsa enfeksiyona bağlı bir vajina iltihabı veya vajinal mantar olabilir.

Vajinadan gelen süt kesiği gibi akıntı tedavisi mümkündür. Sormak istediğiniz bir soru veya içinizden bir teşekkür etme isteği varda yorum kısmına bırakmanız beni sevindirecektir.

 

vajinal-mantar-728-80

1 Yorum

  1. hocam bendede süt kesiği gibi hafif bir kanama oldu ve günümde yaklaşıyor bir gebelik testi aldım sonuç negatif çıktı ama ben yinede yazınıza istinaden bir umutla beklemek istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir