Vajinal Akıntı Nedir? Akıntı Çeşitleri Neler? Tedavi Yolları

Vajinal akıntı biz bayanların olağan üstü halleri akışkan kaygan rahatlatıcı bazende sıkıntılı bir durum. Bazılarımız hemen panik her akıntıda neden panik yapılıyor anlamıyorum sıradan akıntılı durumlar vardır sıradan olmayan vajinal akıntılar vardır.

Adet döngüsü belli olur ve bu dönemlerde akıntı olur normaldir şeffaf akıntı şeklindedir, kokusu yoktur akarken herhangi bir yanma, yakınma meydana getirmez akar gider.

Eğer vucudunuzda hormonlar doğal ve doğru çalışıyorsa bu akıntı normaldir. Asıl mesele normal olmayan akıntı bazen bu durum normalden çok değişken bir şekilde meydana gelir.

Sıradan bir vajina akıntısı şeffaf akışkan kokusuz ise normaldir ancak sıradan olmayan vajina akıntısı vajinal enfeksiyon habercisi olabilir bunlardan bir tanesi vajinal mantar ve mantar enfeksiyonu türevleridir bu sadece bir örnektir. Bazen bu soru sıkça soruluyor.

Vajinal Akıntı Nedir?

Vajinal akıntı en basit tabiri ile kilodunuzun nemlenmesi ve ıslanmasıdır açık sözlüyümdür evet kalktınız ve baktınız ki iç çamaşırınızda yani kilodunuzda hafif bir ıslaklık var adet dönemi yaklaşmış olduğunun habercisi ancak baktın ki bu nemlilik fazlaca veya rengi şeffaf beyazdan daha sarımtırak  evet panki yok bu normal akıntıdır.

vajinal akıntı-vajina akıntısı-vajinal akıntı neden olur-vajinal akıntı çeşitleri-vajinal akıntı bitkisel tedavi

Vajinal Akıntı Neden Olur?

Vajinal akıntı aslında doğal bir temizlik işini gören hormanal dengelerdir vajianda atık, kir, parazit, pasak gibi şeyler varsa tıpkı bir sünger gibi temizler dışarı çıkartır yani kısaca bu tarz parazitlerin atılması görevini görür vajinal akıntı neden olur tabiki vajinanın daha temiz olması için..

Akıntının şeffaf beyaza yakın bir rengi vardır ve birazda ilginç bir kokusu vardır ama bu koku rahatsızlık vermez güzel kokar bazen dışarı yayılır ama iğrenç değildir.

vajinada akıntı neden olurvajina akıntısı neden olurvajinada akıntı nedenleri sorularına verilen en doğru cevabın temizlik olduğunu düşünüyorum bunda haklıyım çünkü başka bir şekilde düşünmek mantıksız olur. akılda kalacak bu bilgi yeterlidir vajinadan şeffaf akıntı olur beyaza yakın krem rengi gibidir.

Akıntı tek tip değildir birden çok çeşidir vardır ve insan yaşamı boyunca mutlaka bu akıntı çeşitlerinden bir tanesini yaşayabilir.

Vajinal Akıntı Çeşitleri Nelerdir?

Vajinal akıntılar çeşitlidir bu çeşitlilik koku ve renği şeklinde sıralanır. Vajinal akıntı kokulu olması normaldir bu her zaman kokuludur renklidir akıntı renkleri mevcuttur.

Sarı akıntı, vajinal beyaz akıntı, vajinada şeffaf akıntı.

Normal akıntı şuna benzer akıntı kuruduğunda beyaz veya sarı rengi alır, hafif kıvamlılık vardır birazda değişkenlik gösterir herzaman şeffaf ancak biraz şeffaflıktan biraz daha bulanıktır.

Dikkat: Vajinal Akıntı Hakkında Önemli Bir Not:

Normal koku, normal rengin dışında olursa mesala akıntı gelirken veya geldikten sonra kokuyorsa ve bu koku şiddetli derecedeyse ve kaşıntı yapıyorsa bilmeniz gereken bazı kriterler vardır.

Vajinal akıntı sonrası karnınıza özellikle alt kısımlar ağrıyorsa veya vajinanızın etrafında ağrılı bir durum varsa ve bunu kaşıntı destekliyorsa bu sıkıntılı bir durumdur vajinal enfeksiyon riski vardır.

Şu durumlarda sıkıntılıdır akıntı normalden renginden farklı olarak rengi koyu sarı, yeşil veya kahverengi ise biraz kıvamlı kanlı geliyorsa, akıntı köpüklü geliyorsa ve bunu kötü bir koku destekliyorsa, rengi çok beyaz ve peynir kesiği şeklinde ise ve tüm bunlarla birlikte ağrı yapıyosa özellikle idrar yaparken yanma meydana geliyorsa özellikle bu yanma ve ağrı ilişki sırasında oluşuyorsa akıntınız normal değil anormal bir durum sergiliyor mutlaka bir hekime danışmalısınız çünkü mikrobiyal bir enfeksiyon bu durumlarda kesindir.

Vajinal Akıntı Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Vajinal akıntı ve kaşıntı bitkisel çözüm arayışı içerisinde olmanız probleminizi çözmeyebilir. Çünkü vajinal enfeksiyon hakkında kesin bir bilgiye sahip olmalısınız. Şayet sıkıntının farkında iseniz ve teşhisinizin doğruluğu doktor muayenesi ile tamamlanmışsa vajinal akıntı için bitkisel çözüm arayışlarınız vajinal enfeksiyon probleminizi bitkisel tedavi ile çözümlemek istiyorsunuz.

Size bu konuda önerim vajina kaşıntısına bitkisel çözüm ve özellikle vajinal akıntı tedavisi bitkisel öneriler sunan ve sadece bu değil bir çok problemde size rehberlik edecek bir kitap tavsiyem olacak.

Vajinal Enfeksiyon İsimli Kitabın Yazarı Hakkında Detaylı Rapor İçin ⇒BURAYI TIKLAYIN ⇐

Vajinal Akıntı Nasıl Geçer?

Vajinada akıntı ile meşguldur böyle olmasıda çok güzel bir durumdur sürekli temizlik ve hijyenik olması açısından güzel bir durum. Vajina da akıntı olmazsa olmaz bir şey ancak  vajinal akıntının çok olması hakkında bazı sorular gelebiliyor.

Adetten birkaç hafta sonra bir sonraki döneme kadar olan günlerde vajinal akıntının çok olması normal sayılıyor çünkü bu dönem biz bayanların yumurtlama dönemi o yüzden vajinal akıntının çok olması güzel bir şeydir.

Ancak yukarıda bahsettiğim sıkıntılı durumlardan kurtulmak istiyorsanız vajinal akıntı nasıl geçer? diyorsanız vajinal akıntı nedenleri ve yapılması gerekenler hakkında bunların dışında çözümsel yollar vardır.

Bu Yazıyı Puanlayın!
[Toplam: 27 Ortalama: 2.4]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir