Vajinal Mantar Belirtileri

Bir çok vajinal mantar problemi olan kadınların  sorduğu genel bir soru vajinal mantar belirtileri ve bu belirtilerin neler olduğu hakkındadır.

Özellikle bayanlarda sık görülen bu problem vajinal mantar enfeksiyonu, bayanların hemen hemen 3’te 2’sinde hayatında mutlaka bir veya iki defa görülür.

Vajinal mantar hastalığı özellikle son dönemlerde bayanlarda büyük sıkıntılar meydana getirmekte ve bayanların sıkça bu problemden ciddi sıkıntılar oluşmadan bir an önce nasıl ve hızlı bir şekilde kurtulabilirim düşüncesi oluşmaktadır.

vajinal mantar belirtileri
vajinal mantar belirtileri

Elbette bu durum birazda utanılan bir bölge olduğu için araştırmalar daha çok doğal, bitkisel, evde gibi araştırmalar olmuştur.

Vajinal mantar enfeksiyonu olan bir kişinin rsikte olduğu bir gerçektir ayrıca bu hastalığın bulaşıcı olmasıda ayrı bir dert.

Peki kii vajinal mantar olduğunu nerden bilecek işte vajinal mantar olduğunu anlamak için kişide bu belirtiler vardır.

Vajinal Mantar Belirtileri Nelerdir?

  • Vajinada aşırı derecede kaşıntı

Vajinal mantar belirtileri kendini aşırı derecede kaşıntı ile gösterir durup durduğunuz yerde feci şekilde kaşıntı meydana gelir sizi o an en musait yere çeker kaşıya kaşıya bir hal olursunuz.

  • Vajinada Yanma

Vajinal mantar ilk belirtisi olarak kaşıntının ileri bir şekilde aşırı olmasının getirdiği durum yanmanın meydana gelmesi. Aşırı kaşınma sonrası acı veren bir yanma meydana gelir işte bu durum tam bir baş belasıdır insanı çileden çıkarır.

  • Vajinal Yara Oluşması

Aşırı kaşıntının getirdiği sonuç yanma bu yanma hiç iyi bir şey değildir bu yaralara yol açan ve ayrıca kaşıntıyla başlayan bir dağılma söz konusudur. Mantar bakterileri kaşınma yoluyla dağılma gösterir ve bu dağılma yara ile deriye nüfus ederek vajinal bölgede büyük sıkıntılara yol açar.

Vajinal mantar belirtileri olarak iki büyük belirtisi, aşırı kaşıntı ve yanma hissi olup kaşıntının verdiği tahriş ve mantarın dağılması söz konusu.

  • Vajinal Akıntının Çoğalması

Vajinal mantar belirtileri kapsamında bir şey daha normal akıntıyı hepimiz biliyoruz fakat mantarlı olan bi vajinada bu akıntı mantarda olan bakterilerin etkisi ile normalden fazla akıntının gelmesidir. Vajinal mantar hastalığının önemli belirtilerinden biri normalinden fazla akıntının gelmesi

  • Vajinadan cinsel birleşimin ilk anında ve devamında ağrının olması

En tatlı zamanda yani cinsel ilişki sırasında vajinaya giren penisin korkutması neden korkutur işte yanıtı çünkü vajinada mantar enfeksiyonu mevcut orgazm olmayı arzu ederken penisin ilk girişinde acayip bir ağrı meydana gelir bu kuruluktan meydana gelen acı değildir vajinal mantara bağlı oluşan bir ağrıdır.

Vajinal Mantar Belirtileri Nelerdir Özetlersek

  • Vajinalda Aşırı derecede kaşıntı
  • Vajinada yanma
  • Vajinada Oluşan Yara
  • Vajinal Akıntının Çoğalması

Vajial mantar belirtileri olarak kısa ve öz olarak şunu bilmemiz gerekli her kaşıntı mantar değildir ama kaşıntının aşırı olması ile birlikte gelene yanma, yara ve buna bağlı değişken akıntıların çoğalması varsa vajinal enfeksiyon maya mantarı var demektir.

Bu Yazıyı Puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir