Vajinal Mantar Evde Çözüm Önerisi

Vajinal Mantar Evde Çözüm Varmı dır? Vajinal mantar Evde Tedavisi Mümkün mü?

Biz bayanların kabusu vajinal mantar, vajinada oluşan ağrı sızı kaşıntı, kötü koku bizi cinsel hayatımızı, iş hayatımızı olumsuz etkiliyor.

Hal böyle olunca bu problem hakkında özellikle bu utanılan bölge için evde tedavi yöntemi yokmu? sorusunu sormadan edemiyoruz.

Bu konu hakkında yani vajinal mantar evde çözüm önerisi ile ilgili neler var?

Vajinal ve hemoroid gibi hastalıkların tek özellikleri vardır ki oda utanılan bölgede olması.

Bu durum hastaların evde tedavi araştırmaları bir hayli fazla. Özellikle bayanlarda olan vajinal mantar için vajinal mantar evde bitkisel tedavisi araştırmaları söz konusu.

Kısaca biz bayanlar böyle bir rahatsızlık problem söz konusu olunca vajinal mantar evde tedavisi ile ilgili araştrımalar gireriz.

Aklımıza gelen ilk gelen düşünce ise bu tedaviyi kendimiz evde yapamaz mıyız? 

Bu yazımızda vajinal mantar evde tedavisi nasıl olur? Hangi yöntemler vardır? Nasıl bir yol izlenmeli aktaracağız.

-Tavsiye-

Mutlaka okumanız gereken bir e-kitap: “Vajinal Enfeksiyon Tedavisi” Bu kitabı incelemek için (BURAYI TIKLAYIN).

İşte..

Vajinal Mantar Evde Pratik Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bu sayfada okuyacağınız vajinal mantar evde tedavi yöntemleri ile ilgilidir. Vajinal mantar rahatsızlığı olanlar tarafından daha önce denenmiş yöntemlerdir.

Aşağıda aktarılan vajinal mantar evde pratik bitkisel ve doğal yöntemlerin hepsi aynı anda uygulanmamalıdır.

Kendiniz bir uygulama seçmeli ve bir müddet bu uygulamayı kendiniz denemelisiniz.  Peki ne zaman kadar uygulamalısınız?

Olumlu bir sonuç alana kadar.

İçlerinden bir tedavi yöntemi mantar enfeksiyonu probleminize çare olacaktır.

Vajinal Mantarda Bal: Bal en iyi şifa kaynağı sadece bal şerbetinin içilmesi, ekmekle yenmesi değil aynı zamanda sürülmesi ile ciltte yumşama ve bakterileri atma cildi temizleme özelliği mevcuttur.

Elbette bu balın hakikisi ile mümkündür vajinal mantar için vajinal bölgeye hakiki doğal bal günde bir kez sürülmesi rahatlama sağlayacağı gibi vajinal bölgenin cildinin eski doğal haline dönmesi açısından faydası vardır.

Doğal bakteri panzehir, kısaca doğal bir bakterinin kötü bakterileri yok ettiğini biliyor musunuz?

Doğada var olan bazı bakteriler vücudumuzun faydasına bunların en  önemlisi laktobasiller bu doğal bakteri vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde doğal olarak var olmuşlardır bu bakteriler özellikle kadınların vajinal bölgesinin eko sistemini korumakla görevlidir

Vajinal Mantarda Yoğurt ve Yoğurt Suyu: Bol bol yoğurt tüketin, yoğurt ve yoğurt ürünleri sizi koruyacaktır.

Yoğurtta bol bol probiyotik laktobasil bulunmakta bu bakterinin bulunması mikrop organizmalarının yani kötü bakterilerin tekrar üremesini engellerler.

Vajina bölgesinde asit ortamı mevcut olup laktobasillerin özelliklerinden mikropların üremesini önleyen maddeler üretmesi buda ortamdaki diğer besin maddelerini tüketerek diğer mantar gibi kötü bakterilerin tekrar oluşmasını önler.

Tüketilen yoğurt olsun yoğurdun pek çok yararı var bu yararları tek tek saymak uzun sürecek ama siz kısaca yoğurt ayran tüketin anti bakteri özelliği ile yoğurt vajinal mantar tekrar oluşmasını engeller varsa vajinal mantarın temizlenmesine sebep olur.

Özellikle yoğurdun suyunu için çünkü suyunda bol miktarda antimantar bulunur.

Vajinal Mantar İçin Sirkeli Suyla Temizlik: Tuvalet sonrası temizliği sirkeli suyla yapın 1 litre suya yarım çay bardağı sirke karıştırın ve bu suyu sadece tuvaletten sonra temizlikte kullanın vajinal bölge için en iyi temizleyici bunlardır.

Sadece tuvalet sonrası değil vajeni yıkamak içinde kullanmanız yararınıza  vajinal mantar için en iyi temizleme sirkeli suyla olur tamamen doğal tedavi şeklidir bu üzüm sirkesini vajina yıkamada yani vajinal duş olarak kullanmak.

Burada sirkeyi biraz daha arttırıyoruz miktar olarak 2 bardak suya 1 bardak sirke karıştırmak ve bunu bir kavanoza koyup bu sirkeli suyla ara sıra vajinal bölgeyi yıkamak mantar enfeksiyonunu tedavi etmede mantarın tekrar oluşumunda olumlu bir tedavi yöntemi.

Medicalden puar alın puar nedir? şeklini tarif edelim ucunda çubuğu olan yuvarlak top şeklinde bu alet içine sıvı doldurulup vajinal yıkanmasında yardımcı bir malzeme içine sirkeyi doldurun vajinanızın ağzına puarın çubuğu gerdirin ve vajenin iç kısma sıkın bu uygulama vajinal bölgenizin pırıl pırıl olmasını sağlar.

Vajinal Mantarda Karbonat Kullanımı: Karbonatın temizleyici gücünü kullanın 1 litre suya 2 yemek kaşığı karbonat karıştırın her tuvalet sonrasında vajinal bölgeyi karbonatlı suydan temizleyin karbonatlı uygulama sonrasında popolin isimli pişik kremin sürün bu rahatlatacaktır.

Vajinal Mantarda Doğal Papatya Çayı: Papatya çayı sadece içerek bazı hastalıklara iyi geldiği stres sıkıntılar için papatya çayı iyi geldiği söyleniyor. Fakat araştırmalar papatya çayının sirke suyu gibi kuvvetli bir temizleme özelliği var olduğu gözlemlenmiş.

Büyükçe bir pamuk parçasını alın, kaynattığınız papatya çayına daldırın ardından vajinal bölgeye papatya suyla ıslak pamukla, sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kez önden arkaya doğru yavaşça silin bunu günde bir defa olmak üzere 15 gün uygulayın.

Vajinal Mantarda Kuvette Banyo Yöntemi:

Banyo yaparken enfeksiyonları def etmenin bir yolu da eğer kuvette banyo yapıyorsanız banyo suyuna doğal yağlar damlatmak ve o mis gibi kokan suyla banyo yapmaktır.

Bunun için 6 damla çay ağacı özü , 2 damla tatlı kekik yağı , bir kaç damla karahindiba yaprağı koyarak oturun banyoyu keyifle yapın.

Vajinal Mantarda Defne Yaprağı: Defne yaprağı yıllar öncesinde ilk çağlarda temizlik için kullanılmış ve halen defne sabunu yapılarak bu bitkinin inanılmaz temizleyici özelliği kullanılmaktadır.

Hakiki defne sabunu Hatay da var ve bir çok ilde Hatay yapımı defne sabunu var. Hakiki bir defne sabunu ile yıkanmalı vucudunuzu sabunla ovmalısınız.

Asıl olan tedavi ise vajinal bölgeyi defne yaprağı suyu ile yıkamak bu yöntemde bir miktar defne yaprağı dalları ve yemişleriyle birlikte 1 litre suda kaynatın kaynamış suyu süzdükten sonra vajinal bölgeyi elde ettiğiniz doğal defne suyu ile günde 2 defa olmak üzere yıkayın.

Vajinal Mantar Tedavisi Sürecinde İçilen Çaylar:

Vajinal Mantarda Demirhindi Çayı: Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı demirhindi katın çayın demlenmesi için 3 dakika bekleyin çayı süzdükten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa için.

Ekinezya, sarımsak ve altın mühür (sarı kök ve hint zerdeçalı) bitkiler faydalı ayrıca kadifeçiçeği çayı ve yemeklerde sarımsak kullanın.

Evde uygulanabilir vajinal mantar tedavisi bitkisel çözüm sağlayan yöntemler bunlar.

Vajinal Mantar Evde Çözüm İle İlgili Kitap Tavsiyesi:

Bugüne kadar vajinal mantar evde tedavi yöntemleri ile ilgili bildiklerinizi okuduklarınızı bir kenara koymanızı istiyorum.

Biz kadınların hayatının en önemli organı olan vajinamıza gereken değeri veriyor, mantar enfeksiyonu ile ilgili araştırmadan önce yapmamız gerekenleri yapıyor olsaydık gerçekten böylesi sorunlar ile uğraşmaz ve çözüm arıyor olmazdık.

Vajinal mantar ile ilgili çok enteresan ve bir o kadar doyurucu bilgiler veren özellikle evde bitkisel çözümü ile ilgili hanımların mutlaka okuması gereken bir kitap.

Hanımlar!
Bir an önce kesin çözüme kavuşmak, mantarı mı kendim evde tedavi etmek ve bu illetten kurtulmak istiyorum diyorsanız bu kitabı (Burayı Tıklayarak İnceleyin) mutlaka okumalısınız.

Vajinal mantar problemi yaşayan kadınların bu alanda uzman olan Ebru Hanımın bu kitabını mutlaka edinmelerini tavsiye ediyorum.