Vajina Mantarı Neden Olur?

vajinal mantar bitkisel tedavi

Vajina mantarı neden olur Bu soruya yanıt vermek isteyen uzmanlar yorum kısmından ulaşabilirler. Neden olur bitkisel çözüm var mı irdeleyeceğiz.

Son yıllarda vajina mantarı ismini gittikçe daha sık duyuyoruz zira vajinal mantar kadınlar arasında en fazla görülen hastalıkların ilk sıralarında yer alıyor.

Öyle ki yetişkin kadınların %75 kadarı hayatlarında en az bir kez bu hastalığı yaşıyor, dolayısıyla bu denli yaygın bir hastalık hakkında tüm kadınların bilgili olması gerekiyor.

Vajina mantarının dışarıdan bulaştığı inancı gerçeği yansıtmıyor

Halk arasında vajinal mantarın dışarıdan bulaştığı yönünde yaygın bir inanış var oysaki bu inanış gerçeği yansıtmıyor.

Zira vajinal bölgede mantar neden olur sorusunun öncelikli yanıtı vajinada yer alan yararlı bakterilerin çeşitli nedenlerle ölmesi.

Vajinayı koruyan bu yararlı bakterilerin ölmesi neticesinde vajina başta mantar olmak üzere birçok hastalığa açık hale geliyor. Vajinal mantara farklı etkenler neden olsa da bu hastalığın en sık görülen etkeni  Candida Albicans isimli mantar hücreleri.

Ayrıca diyabet, hamilelik, sağlıksız kumaşlardan üretilmiş iç çamaşırları giymek ve antibiyotik kullanımı da vajina mantarı oluşumuna zemin hazırlıyor.

Vajinal Mantar Belirtileri

Vajinal mantar belirtileri genellikle rahatsız edicidir dolayısıyla bu belirtileri fark etmek zor değildir.

Vajinal mantar belirtileri şunlardır;

 • Vajina da kimi zaman dayanılması zor derecede acı
 • Cinsel ilişki sırasında acı ve ağrı
 • Vajinada özellikle geceleri alevlenen kaşıntı
 • Beyaz ve kokusuz akıntı

Eğer bu belirtileri yaşıyorsanız size tavsiyemiz uzman bir doktora başvurarak bu belirtilerin altında yatan nedeni kesin olarak öğrenmenizdir.

Vajinal mantar bitkisel tedavi

Vajinal mantar çeşitli ilaçlarla tedavi edilebildiği gibi bitkisel ya da daha doğru bir ifade ile doğal yöntemlerle de tedavi edilebiliyor.

Vajinal mantar tedavisinde sirke hem en ucuz hem de en etkili bitkisel tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor.

1 litre suya yarın çay bardağı kadar sirke katıp her tuvalete girişinizden sonra vajina bölgesini bu su ile ıslatılmış pamukla silerek vajinal mantarı tedavi edebilirsiniz.

Vajinal mantar ne zaman geçer?

Bu sorunu yaşayan hemen her kadının merak ettiği ilk şeyse tabi ki vajinal mantar kaç günde iyileşir?

Ancak bunun için kesin bir süre vermek elbette ki doğru değil zira her vakada iyileşme süresi farklılık gösterebiliyor.

Vajinal Akıntı Neden Olur Akıntı Çeşitleri Nelerdir?

vajinal akıntı neden olur, vajinal akıntı çeşitleri

Biz kadınların merak ettiği sorulardan bir tanesi vajinal akıntı neden olur? diğeri ise vajinal akıntı çeşitleri nelerdir.

Bu soruyu tam irdelemek ve detaylarına inmek amacı ile ele aldığımız bu yazıda bu soruların cevabını net olarak vermeye çalışacağız. Bu yazıda bu soruların cevabını aldıysanız lütfen yazılarımızın devamı için yorum yapın. Eğer bu sorular dışında makale içerisinde olmayan ve aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından iletmenizi rica ediyorum.

Çok kapsamlı bir konu olduğundan sadece kısa ve öz olarak değinerek son sözü size bırakmak istiyorum.
Vajinal akıntı hakkında o kadar soru ve problem var ki.. Doktorlar artık bu konu hakkında olur olmaz ilaç yazıp başından savıyor. Kadınlar korkulacak ve büyütülecek bir şey yok.

Vajinal Akıntı Neden Olur Sebepleri Nelerdir?

Aslında bilmemiz gerekenler bellidir.  Akıntı çeşitleri nelerdir ve ne sebeple bu akıntılar oluyor. Akıntıların rengi kokusu ve neyden sonra olduğu veya hangi nedenden olduğu bilinirse bu bizim yararımıza olacaktır.

Bilinmeyen nedenlerden dolayı oluşan akıntılar tabi ki can sıkıcı bir durum. Anormal akıntılar antibiyotik kullanımı ile akıntılar ve bir çok sebepler.

Elbette özellikle sıcaklığın başladığı dönemde hassas olan vajinanın yeteri kadar önemsenmemesinden dolayı sıkça şikayet ederiz.  jinekologların kışın fazla hastası olmaz ama yazın sıra bekleyen bekleyene.

Neden sıcak havada bu sıkıntılar baş gösterir? Çünkü vücutta terleme fazladır. Havuz deniz güneş plaj bunlar aslında serinlemek için faaliyet gösterdiğimiz alanlar. Ancak tehlike nedir biliyormusunuz? Üzerimizde mayo veya bikinilerin ıslak olarak kalması, dezenfeksiyon artılma ve ilaçlama çalışmalarının girdiğimiz havuzlarda olmaması, kirli ve kapalı havuzlar çok dezenfekte olsun diye normalinden fazlaca klorlanmış havuzlar vajinada doğallık bırakmıyor.

Ondan sonra şikayet üstüne şikayet!

Bunda değil değilde birde işin psikolojik yanı var acaba mantar mı oldum? Özellikle bakirelerde vajinal akıntı çok panik. Hemencecik soluğu jinekolog’ta alıyorlar.

Konuyu daha iyi pekiştirmek için öncelikle sorulması gereken sorular:

 • Hangi durumlarda doktora başvurulmalı?
 • Hangi akıntılar normal?

Bu soruları net olarak canlandırırsak bizim için iyi olacaktır.

Regl olduğumuz boşaldığımız idrarımızı yaptığımız ve doğum yaptığımız aynı zamanda erkeğimizin ihtiyacını gördüğümüz tek organımız vajinamız. Devamlı ıslaklık devamlı faaliyet içinde.

Ergenlik döneminde başlayan bu akıntı olayı menopoza kadar devam etmekte. Kuruluk elbette istediğimiz bir şey değildir. Bu zaman dilimlerinde vajinada devamlı bir salgı salgılanır.

Vajina devamlı ıslak ve nemli bu korkulacak bir şey değil neden? çünkü cinsel ilişki hayatımızın her anında ve devamlı uyarılıyoruz. Erkeğimizin ve kendimizi tatmin etmeyi kolaylaştırmak ve mutlu olmak için vajinanın ıslanması bize rahat bir cinsel ilşkiye davet eder.

Vajinamızın kuru olduğunu düşünün hayat nasıl olurdu o zaman ıslaklık için uğraşacaktık. Tabi bundan karlı çıkacak olan vajina jelleri ve kayganlaştırıcı satan firmlar.

Yoksa cinsel ilişki hayatımız çekilmez ve  ağrılı olur. İlişki sırasında yırtılmalar, çatlaklar yaralar meydana gelir. Bu durum kötü bir durum değil mi?

Salgı bezleri her zaman çalışsın ve hayat her zaman akıcı akışkan ve tatlı olsun. Buraya kadar uzattım farkındayım.

İşin cinsel ilişki öncesi uyarılma durumu da var henüz oynaşırken hafif hafif alttan sevgi salgılamaları meydana gelir. Tatlıdır cinsel ilişkiyi kolaylaştırır.

Normal akıntılar doğaldır ve minik salgılarla oluşur onlardan korkmayın!

Akıntıda bir başka zaman dilimi adet dönemi içindedir. Biliyorsunuz yumurta çatlaması günlerine denk gelir. Bu günler 12. veya 14. günlerdir.

Bu zaman diliminde vajinal akıntı olur bu bir öncekinden daha fazladır. Cinsel ilişki içinde penisten akan menilerin rahim kanallarından daha hızlı ve kolay geçmesi içindir.

Buraya kadar olan vajinal akıntılar normal sayılır mekanizmanın tamamen doğal bir şekilde çalışması anlamına gelir.

Akıntılar rengi olmayan ve kokusu olmayan bir yapıdadır. Bol miktarda gelen akıntı dönemi olan yumurtlama dönemlerinde iç çamaşırlarınızı kirletebilir bu akıntı nadir zamanlarda renk olarak yumurta akı rengindedir.

Normaldir yine korkulacak bir durum yoktur.

Yapılan iki yanlış vardır ki bunlardan bahsettiğimde AA.. bende yapıyorum diyeceksiniz.

 1. Yanlış: Adet oldunuz gün bitti sonra vajinanın içini kan kalıntıları gitsin diye püskürte püskürte yıkadınız. İşte yanlış bir tutum.
 2. Yanlış: Sadece adet sonrası değil cinsel ilişkiye girdik rahatladık iş bitti banyonun yolunu tuttuk yine aynı şekilde ha babam ha vajinanın içini duşun başlığı ile temizlemeye çalıştık dahası bazen içine sokarak tam temizlik olsun dedik

Bu iki yanlış sonrası elinize sağlık mantar enfeksiyonları açık kolluyorlardı istedikleri oldu.

Hasta olduk antibiotik kullanmak zorunda kaldık. Başlı başına zehir doğal antibiyotikler tüketin bundan daha iyi. Zaten ne kadar doktor varsa antibiytiksiz ilaç vermiyor illa antibiyotik var. Kullanın daha fazla sıkınıtıya girin hastaneler boş kalmasın diye.

Biz ne dersek diyelim gerçek şu ki antibiyotikler bakterileri öldürmek için vardırlar tamamda  yararlı bakterileri neden öldürüyorlar!

Vajinanın doğallığını neler bozar?

 • Uzun süren adet kanamaları
 • Ne idiğü belirsiz malzemelerin rahim içinde kullanılması
 • Olur olmaz nedenler ile vajinayı çamaşır gibi yıkama
 • Ayrı bir sorun olan tampon kullanımı

Sıra geldi..

Akıntı Çeşitleri Nelerdir? Sorusunu Yanıtlamaya..

Yukarda bahsettiğim yanlışlar sonrası vajen doğallığını yitirerek vajina iltihaplanma yolunda bakterilere açık hale gelir ve vajinit denilen durum ortaya çıkar.

Akıntılar renk koku bakımından değerlendirmeye alacağız.

Bakteriel Vaginosis

Akıntı Rengi: gri veya beyaz, hafif sarımsı ancak aşırı kötü kokulu daha çok bu koku bayat balık kokusu gibiyse bu akıntıya sebep olan problem (Bakteriel Vaginosis) isimli bakterinin çoğalmasıdır.

Ne zaman belirir?: Özelliklle cinsel ilişki anında adet sonrası meydana gelir.

Bulaşıcımıdır?: Cinsel ilişkiden bulaşabilir

Kimlerde görülür?  Henüz cinsellikle alakası olmayan bakire kızlarda veya cinsel hayatı olmayan kadınlarda görülme sıklığı daha fazladır.

Candidial Vaginit

Candida Mantarı isimli bu bakteri hastalığımızda sıkça kullanılan antibiyotik kullanımı ile meydana çıkar

Akıntı Rengi: Süt kesiği, peynir veya krem tarzında beyazdır. Kokusu yoktur. Eğer koku varsa çok sıkıntılı bir durumdur. O zaman kötü bakterilerde işin içine girmiştir..

Kimlerde Görülür?

 • Bağışıklık direnci çökmüş kişilerde,
 • Gebelikte,
 • Şeker hastalarında
 • Kanser tedavisi gören hastalarda

Bulaşıcımıdır?: Cinsel ilişki yolu ile geçmez.

Belirtileri Nelerdir?: Aşırı kaşıntı, buna bağlı kızarıklık pullanma, döküntüler. İdrar yaparken ağrı hissedilir derecededir. Acıyla yaparsınız.

Rahatsızlık Yapar mı? Hemde nasıl.. Cinsel ilişkiye girmek cesaret ister çünkü sıkıntılı bir durum çok aşırı ağrı yapar acıdan ilişkiyi kesebilirsiniz.

Trichomonas Vaginalis

Bir başka vajinal enfeksiyon türüdür ve akıntı yapar.

Bulaşıcımıdır?:  Cinsel ilişki ile bulaşır.

Akıntı Rengi: Sarı ve yeşilimsidir. Çok akıntı yapar. Çok kötü kokar

Belirtileri Nelerdir? Yanma ve kaşıntı, kasıklarda ağrı meydana getirir.

Menopoz Döneminde Akıntı

Vajianda kuruluk meydana gelir.

Belirtileri Nelerdir? Kuruluğa bağlı kaşıntı ve yanmalar meydana gelir.

Akıntı Rengi: Kanlıdır. İnce kanlı çizgiler bulunan bol sümüksülüdür. Akıntı koyu renkli bol kanlı parçalar halinde akar. Kötü kokar

TAVSİYELER

Vajinal akıntı neden olur ve akıntı çeşitleri nelerdir sorularına cevap olarak yazdığım bu makale faydalı olduysa başta belirttiğim gibi yorumlarınızı ve eğer faydalı bulduysanız sosyal medya hesabınızda paylaşmanızı rica ediyorum.

Şunu net olarak aktardıktan sonra yazımı sonlandırmak istiyorum.

Bilinmelidir ki eğer

 • Normalden fazla akıntı yanma ve kaşıntı
 • Cinsel ilişki anında ağrı, yanma ve koku
 • Akıntı rengi  sarı, yeşil, gri kırmızı veya köpüklü ise
 • Cinsel ilişki anında veya sonrasında kanama varsa

Bu belirtilerin hepsi  vajinal mantar belirtilerindendir.

Doğru bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Tedavi yoluna gidilmez ise mantara sebep olan bakteriler çoğalarak vajinadan yukarı ilerleyerek rahime, tüplere ve ordanda yumurtalıklara ulaşır. Hiçte iyi olmayan bu durum rahim, tüp ve yumurtalıkların iltihaplanmasına hatta tıkanmasına daha kötüsü yapışıklıklar meydana getirerek Allah korusun kısırlığa neden olur. Eğer kronik halini alırsa zor bir tedavi sürecine hazırlanmanız gerekebilir.

Vajinal Akıntı

Vajinal akıntı biz bayanların olağan üstü halleri akışkan kaygan rahatlatıcı bazende sıkıntılı bir durum. Bazılarımız hemen panik her akıntıda neden panik yapılıyor anlamıyorum sıradan akıntılı durumlar vardır sıradan olmayan vajinal akıntılar vardır.

Adet döngüsü belli olur ve bu dönemlerde akıntı olur normaldir şeffaf akıntı şeklindedir, kokusu yoktur akarken herhangi bir yanma, yakınma meydana getirmez akar gider. Eğer vucudunuzda hormonlar doğal ve doğru çalışıyorsa bu akıntı normaldir. Asıl mesele normal olmayan akıntı bazen bu durum normalden çok değişken bir şekilde meydana gelir.

Vajina Akıntısı

Sıradan bir vajina akıntısı şeffaf akışkan kokusuz ise normaldir ancak sıradan olmayan vajina akıntısı vajinal enfeksiyon habercisi olabilir bunlardan bir tanesi vajinal mantar ve mantar enfeksiyonu türevleridir bu sadece bir örnektir. Bazen bu soru sıkça soruluyor.

Vajinal Akıntı Nedir

Vajinal akıntı en basit tabiri ile kilodunuzun nemlenmesi ve ıslanmasıdır açık sözlüyümdür evet kalktınız ve baktınız ki iç çamaşırınızda yani kilodunuzda hafif bir ıslaklık var adet dönemi yaklaşmış olduğunun habercisi ancak baktın ki bu nemlilik fazlaca veya rengi şeffaf beyazdan daha sarımtırak  evet panki yok bu normal akıntıdır.

vajinal akıntı-vajina akıntısı-vajinal akıntı neden olur-vajinal akıntı çeşitleri-vajinal akıntı bitkisel tedavi

Vajinal akıntı neden olur

Vajinal akıntı aslında doğal bir temizlik işini gören hormanal dengelerdir vajianda atık, kir, parazit, pasak gibi şeyler varsa tıpkı bir sünger gibi temizler dışarı çıkartır yani kısaca bu tarz parazitlerin atılması görevini görür vajinal akıntı neden olur tabiki vajinanın daha temiz olması için..

Akıntının şeffaf beyaza yakın bir rengi vardır ve birazda ilginç bir kokusu vardır ama bu koku rahatsızlık vermez güzel kokar bazen dışarı yayılır ama iğrenç değildir.

vajinada akıntı neden olurvajina akıntısı neden olurvajinada akıntı nedenleri sorularına verilen en doğru cevabın temizlik olduğunu düşünüyorum bunda haklıyım çünkü başka bir şekilde düşünmek mantıksız olur. akılda kalacak bu bilgi yeterlidir vajinadan şeffaf akıntı olur beyaza yakın krem rengi gibidir.

Akıntı tek tip değildir birden çok çeşidir vardır ve insan yaşamı boyunca mutlaka bu akıntı çeşitlerinden bir tanesini yaşayabilir.

Vajinal Akıntı Çeşitleri

Vajinal akıntılar çeşitlidir bu çeşitlilik koku ve renği şeklinde sıralanır. Vajinal akıntı kokulu olması normaldir bu her zaman kokuludur renklidir akıntı renkleri mevcuttur.

Sarı akıntı, vajinal beyaz akıntı, vajinada şeffaf akıntı.

Normal akıntı şuna benzer akıntı kuruduğunda beyaz veya sarı rengi alır, hafif kıvamlılık vardır birazda değişkenlik gösterir herzaman şeffaf ancak biraz şeffaflıktan biraz daha bulanıktır.

Dikkat: Vajinal Akıntı Hakkında Önemli Bir Not:

Normal koku, normal rengin dışında olursa mesala akıntı gelirken veya geldikten sonra kokuyorsa ve bu koku şiddetli derecedeyse ve kaşıntı yapıyorsa bilmeniz gereken bazı kriterler vardır.

Vajinal akıntı sonrası karnınıza özellikle alt kısımlar ağrıyorsa veya vajinanızın etrafında ağrılı bir durum varsa ve bunu kaşıntı destekliyorsa bu sıkıntılı bir durumdur vajinal enfeksiyon riski vardır.

Şu durumlarda sıkıntılıdır akıntı normalden renginden farklı olarak rengi koyu sarı, yeşil veya kahverengi ise biraz kıvamlı kanlı geliyorsa, akıntı köpüklü geliyorsa ve bunu kötü bir koku destekliyorsa, rengi çok beyaz ve peynir kesiği şeklinde ise ve tüm bunlarla birlikte ağrı yapıyosa özellikle idrar yaparken yanma meydana geliyorsa özellikle bu yanma ve ağrı ilişki sırasında oluşuyorsa akıntınız normal değil anormal bir durum sergiliyor mutlaka bir hekime danışmalısınız çünkü mikrobiyal bir enfeksiyon bu durumlarda kesindir.

Vajinal Akıntı Bitkisel Tedavi

Vajinal akıntı ve kaşıntı bitkisel çözüm arayışı içerisinde olmanız probleminizi çözmeyebilir çünkü vajinal enfeksiyon hakkında kesin bir bilgiye sahip olmalısınız. Şayet sıkıntının farkında iseniz ve teşhisinizin doğruluğu doktor muayenesi ile tamamlanmışsa vajinal akıntı için bitkisel çözüm arayışlarınız vajinal enfeksiyon probleminizi bitkisel tedavi ile çözümlemek istiyorsunuz.

Size bu konuda önerim vajina kaşıntısına bitkisel çözüm ve özellikle vajinal akıntı tedavisi bitkisel öneriler sunan ve sadece bu değil bir çok problemde size rehberlik edecek bir kitap tavsiyem olucak her bayanın mutlaka bulundurması ve okuması gereken bir kitap vajinal enfeksiyon kitabı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki resmi tıklayın açılan resmi satış sitesinden dilerseniz aklınıza takılanlar için iletişime girebilir veya kitabı satın alabilirsiniz.

vajinal-mantar-728-80

Kitap vajinal akıntısına bitkisel çözüm sağlayacak tüm bilgilere yer verilmiştir gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz çok faydası olacaktır.

Vajinal akıntı nasıl geçer

Vajinada akıntı ile meşguldur böyle olmasıda çok güzel bir durumdur sürekli temizlik ve hijyenik olması açısından güzel bir durum. Vajina da akıntı olmazsa olmaz bir şey ancak  vajinal akıntının çok olması hakkında bazı sorular gelebiliyor. Adetten birkaç hafta sonra bir sonraki döneme kadar olan günlerde vajinal akıntının çok olması normal sayılıyor çünkü bu dönem biz bayanların yumurtlama dönemi o yüzden vajinal akıntının çok olması güzel bir şeydir.

Ancak yukarıda bahsettiğim sıkıntılı bir durumdaki akıntılardan kurtulmak istiyor ve vajinal akıntı nasıl geçer diyorsanız vajinal akıntı nedenleri ve yapılması gerekenler detaylıca kitapta belirtilmiştir sağda solda yazılan bir çok çözüm yolları sıkıntı oluşturabilir bu problemi doğru bilgiler ile çözebilirsiniz.

Vajinal akıntı kokusu nasıl giderilir sorusuna en iyi cevap alabileceğiniz kitabı mutlaka edinmelisiniz kitabı incelemek için aşağıdaki resme tıklayın.

Vajinal Enfeksiyon

Vajinal enfeksiyon hastalığı vajinal mantar türlerine verilen genel bir addır. Vajinal enfeksiyon konusunu işlediğimiz bu makalede vajinal enfeksiyon belirtileri ve vajinal enfeksiyon tedavisi  hakkında detaylı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Vajinal enfeksiyon vajinada oluşan normalin dışında anormal bir durumdur enfeksiyonlar vajinada oluşan kötü bakterilerin deriye nüfus etmesi ile kendini dahada belli eder. Vajinal enfeksiyonların en sıkıntılısı vajinal mantar enfeksiyonudur. Vajinal mantar, vajina içerisinde ismi “candida” olan bir tür mikroorganizmanın nüfus ettiği bir enfeksiyon türü daha çok “vajinal mantar” veya “vajina mantarı” olarak telaffuz edilir.

vajinal-enfeksiyon

Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Vajinaya temas eden her şey, mantar enfeksiyonuna neden olabilir vajina bölgesine temas eden neler var? Sürekli kullandığımız ve vazgeçilmezimiz ped, varsa kötü kokunun yayılmaması için kullandığımız deodorant, en çokta kullandığımız tüysüz vajina varmıdır bilmem ama bence yoktur var olanlar  tüy dökücü krem veya tüy dökücü spreyler işte bu etkenlerin ikisi kesin diğer bir tanesi tercihe bağlı kullanıyoruz değilmi?.

vajinal-mantar-enfeskiyon-alt

Biricik organımız vajinamız sadece bunlara maruz kalmıyor uzun süre terliyor neden? çünkü vajinamız her zaman kapalı alanda açığa bırakamıyoruz 🙂 eğer birde hareketli bir yaşam tarzınız varsa bu terleme yoğundur vajinanın terleme ile sürekli nemlenmesi.

Eğer sentetik külot kullanıyorsanız şimdiden bence o kilodu kullanmayı bırakın ve birde yabancı cisimlerin vajinaya girmesi var bunlardan bir tanesi tampon ilişki sırasında eşinizin prezarvatifi içine sokması burada bazı kriterlere dikkat edilmezse vajina içinde ve bölgesinde vajinal enfeksiyonlar meydana gelebilir.

Modern hayat şartlarında bunlar normaldir ve bu yüzden enfeksiyonlar artıyor.

Modern hayatta nenden bu tarz sıkıntılar oluşuyor? çünkü modern dünyada bez yerine ped kullanılıyor ayrıca yukarda bahsettiğim şeyler modern dünyada var eskiden sadece bez kullanılırdı ve herşey doğalında kalırdı vajinal sıkıntılar yoktu.

Vajinal Enfeksiyon Nasıl Olur?

Normal şartlarda vajinada oluşan vajina derisine zarar veren mikropçukların çoğalmasını engelleyen, vajinanın doğal olarak salgıladığı flora denilen bir salgı vardır ayrıca vajinada yaşayan iyi bakteriler her zaman mevcuttur ve doğal yapısının bozulmasını engeller. işte bu salgının yapısının bozulması işlevini yerine getirmemesi bunlara biz sebep oluyoruz.

Mesala hastalanıyoruz doğal antibiyotik değil kimyasal antibiyotik kullanıyoruz vajinamızın sözde temiz kalmasını istiyoruz vajinaya duş yaptırıyoruz buna birde isim vermişiz (vajinal duş) yani zararı olan bazı şeyleri uyguluyoruz.

İşte vajinanın normal çalışma akışını bozunca ne oluyor dengeler bozuluyor ve enfeksiyonlara hoşgeldin diyoruz ve bütün sıkıntı vajinanın salgıladığı olayın bozulması sonrası malum sıkıntı üstüne sıkıntı.

Vajinal Enfeksiyon Nasıl Anlaşılır?

Vajinal enfeksiyonunun anlaşılması için filizof olmaya gerek yoktur bazı vajinal enfeksiyon belirtileri sizde mevcutsa anlaşılmayan bir yönü yoktur belirtiler dışında ve birde vajina dudaklarında veya etrafında kireç gibi görüntüsü olan bu genelde peynir kıvamında oluşur bu plaklar eğer mevcut ise geçmiş olsun vajinal mantar enfeksiyonu sizde vardır.

Bazende bu kadar kolay anlaşılmaz jinekoloğa gidersiniz vajinanın içinden bir parça alınır ve bu parçanın üstünde bir takım kimyevi testler yapılır ve alınan bu parça mikroskop altında incelenir bu bir süreçtir teknoloji gelişti bazen parça alınmadan da vajina içerisine bir tarama yapılır bu tarama sonucu vajinal enfeksiyon anlaşılır.

Eğer kendinizden eminseniz sizde vajinal enfeksiyon var olup olmadığını kolay bir şekilde anlarsınız.

Vajinal Enfeksiyon Belirtileri

Bu belirtiler vajinal enfeksiyon oluşan vajinalarda çok bariz belli olur bunlardan bir tanesi akıntı.

Vajinal akıntı  vajinada oluşan enfeksiyona bağlı normal akıntıdan farklıdır.

Bunu karıştırmayın normal vajinal akıntısı  rengi ve kokusu yoktur sıradandır ve bundan yana herhangi bir şikayetimiz olmaz ancak enfeksiyon kapmış bir vajinada durum sandığımızdan farklıdır.

Vajinal enfeksiyon oluşan bir vajinada akıntı sıvısı koyu kıvamdadır rengi ise sarı veya daha farklı bir renk daha çok yeşil tonda bir renk olur. Ayrıca bu vajinal akıntı kokusu normalin dışında çok kötü kokuludur.

Bu belirtiler dışında vajinal yanma meydana gelir ki bu inanılmaz bir acıdır, cinsel ilişki sırasında daha çok ağrı meydana gelir sus pus olur yada ilişkiniz mahvolur bazen bu ağrı kaşıntıyla birlikte meydana gelir kaşıntı sonrası acı ve yanma tüm bu belirtilere vajinal enfeksiyona sebep mantar, kötü bakteri veya sıkıntılı parazitler neden olur.

Hamile olan bayanlar çok dikkatli olmalıdır özellikle hamilelikte vajinal mantar problemi çok sık görülüyor dikkat edilmesi gerekenler daha önceki konularda bahsedildi. Antibiyotik çok kullanıyorsanız muhtemel sık kullandığınızdan dolayı yine bu sıkıntıyı görebilirsiniz ayrıca doğum kontrol hapı vajinal enfeksiyona neden olur.

Bununla beraber şeker hastaları çok nadir olmakla birlikte ıslak mayo ile uzun süre kalıyorsanız vajinal enfeksiyon görülmesi normaldir.

Kısaca özetlersek vajinada yanma, çiş yaparken özellikle bu yanma olur acayip sıkıntılı hiç çiş yapmak istemezsiniz çok nadir görülen bir belirti vardır vajinada anlık oluşan şişlik ama bu çok nadir görülür. Vajinal enfeksiyon belirtileri bunlar şimdi sıra geldi vajinal enfeksiyon tedavisi nasıldır kaç türlü tedavi vardır.

Vajinal Enfeksiyonu Bulaşıcı mıdır?

Vajinal enfeksiyonu bulaşıcı değildir bir başka kişiden bulaşmaz hali hazırda var olan mantar hücreleri vucut direncinin azaldığı dönemlerde çoğalırlar işte bu dönemlere etki eden başka sebeplerde vardır. Eğer eşinizin penis çeveresinde bu mantar enfeksiyonları varsa bundan kaçmanız imkansız burdan bulaşır cinsel ilişki ile vajina çevresinde oluşur ve direncin düşmesi ile çoğalırlar.

Mekanlardan bulaşır bunlardan bir tanesi hijyenik olmayan tuvalete girdiyseniz hele birde tualette bulunan tualet kağıdına mantarlı biri elleri ile değmişse sizde onu kullandıysanız bulaşır ve birde bayanların kullandığı havuzlardan bulaşır burda hijyenik ve devamlı yenilense bile olsa küçük havuzlarda bu sıkıntı oluşabilir..

Bunlar dış sebepler fakat daha çok  vajinaya yaptığımız zulum ve işkenceden meydana gelir.

Vajinal Enfeksiyon Tedavisi

Vajinal enfeksiyon gibi bir sıkıntı varsa sizde doktora başvurduysanız size ilaç tedavisi uygulatır hali hazırda antibiyotik kullanımını bırakmanız gerekirken size antibiyotik haplar yazılır işin ters yönüde bu ya.. Yan etkisi olmayan antibiyotik istediğinizi belirtirseniz size gülerler çünkü emparyalist düzen sizin iyileşmenizi istemez devamlı “ilaç kullan” “devamlı hasta kal” “benim devamlı müşterim ol” “devamlı hasta ol ki ilaçlarım satılsın ben parasız kalmayayım” der. Verilen ilaçlarla birlikte fitil ve kremler yazılır bu tedavi şekli size sunulur. Vajinal enfeksiyon tedavisi bu şekildedir ve birde vajinal enfeksiyon bitkisel tedavi yöntemi vardır ki aslında tıbbi tedavide verilen ilaçlardan daha etkili ve sağlıklı yinede tercih sizin.

Vajinal Enfeksiyon Bitkisel Tedavi

Vajinal enfeksiyon bitkisel tadavi kişisel olarak uygulanan doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Gerekli olan bitki ve tohumların bir araya getirilerek krem ve içecek yapımı ile tedavi edilen bu yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur.

Doğaldır doğru bitkileri bir araya getirerek doğru sonuca ulaşmanın en doğal yöntemidir.

Doğru olmasından bahsettin her ne kadar internet ortamından vajinal enfeksiyon bitkisel tedavi adı altında bilgiler veriliyor olsada size tavsiyem doğru kişiden doğru bilgileri alarak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Vajinal Enfeksiyon Kitabı Önerisi

Bu konuda size doğru bilgileri alabileceğiniz ve bu problemin üstesinden doğal bir şekilde gelebileceğiniz tamamen bitkisel formülün yer aldığı bir kitabı önermem doğru olacak.

Vajinal enfeksiyon kitabı sizlere vajinal enfeksiyon tedavisi hakkında daha detaylı bilgiler vermekte olup vajinal mantar bitkisel çözüm sağlayabileceğiniz bir kitaptır.

Vajinal Enfeksiyon Kitabı Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Yazarına Soru Sormak İstiyorsanız Burayı Tıklayın.

Bu makalede vajinal enfeksiyon konusuna açıklık getirmeye çalıştık  bu makalede vajinal enfeksiyon belirtileri ve vajinal enfeksiyon tedavisi  hakkında bazı önemli bilgileri okumuş oldunuz yorumlarınızı bekliyor sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Vajinal bölgede mantar nasıl geçer?

Vajinal bölgede mantar nasıl geçer?

Oldukça önemli bir sağlık sorunu olarak gördüğümüz bu hastalık hayat şartlarımızın olumsuz etkilenmesini ve sosyal yaşantı içerisinde ciddi sorunların çıkmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle aldığınız önlemler ve sizlere vereceğimiz doğal yöntemler sayesinde bu hastalıktan bir az önce kurtulmanız gerekmektedir. Size yapacağımız ilk önerimiz bu hastalığın oluşma nedenini bulup onu ortadan kaldırdıktan sonra tedavi yöntemlerini uygulamanızdır.

Vajinal enfeksiyondan tamamen kurtulabilirsiniz? Doğal tedavi yöntemi, evde uygulanabilir vajinal mantar tedavisi bitkisel çözüm detaylar için burayı tıklayın

Yani vajinanın düzenli olarak temizlenmesi ve kurulanması yapılmıyorsa, sürekli dar kıyafetler giyiliyorsa veya ıslak kıyafet giyiliyorsa bunların ortadan kaldırılması gereklidir. Aldığınız bu önlem mantarın daha fazla üremesini engelleyecektir.

Vajinal bölgede mantar nasıl geçer?

Bundan sonra artık oluşan mantar hastalığının iyileşmesi için şu doğal yöntemi uygulamanızda fayda vardır. Genel olarak insanların şifa bulduğu son derece doğal ve evde rahatlıkla yapabileceğiniz tedavi yöntemimizin malzemeleri şunlardır:

 • Bir diş sarımsak
 • Gazlı bez

Doğal bir antibiyotik olduğunu bildiğimiz sarımsak bakterilerin öldürülmesinde ve tedavi edilmesinde son derecede etkilidir. Aldığınız bir diş sarımsağı iyice dövdükten sonra bir gazlı bez içerisine sarın ve bir beze haline getirin.

Elde etmiş olduğunuz sarımsaklı bu bezeyi mantarın olduğu bölgeye koyun ve 6 gün boyunca bu uygulamayı yapın. Direk sarımsağın temas etmesini ve daha hızlı sonuç almayı istiyorsanız sarımsakları dövdükten sonra bezin üstüne koyup sarmadan direk yaranın üzerine denk gelecek şekilde vajinaya yerleştirebilirsiniz.

Doktor James Duke tarafından keşfedilen bu yöntem birçok hastanın mantar hastalığından kurtulduğunu ve hatta bu yöntem sayesinde vajinal bölgedeki kokunun dahi kaybolduğunu gözlemlemişlerdir.

Uygulayacağınız bu tedavi yöntemi dışında beslenmenize de oldukça dikkat ederek bağışıklı sisteminizi yükseltmeniz de bu hastalığın yok olması için oldukça önemlidir.

Vajinal enfeksiyon için doğal tedavi yöntemi –> vajinal mantar tedavisi bitkisel çözüm